Arun Milcarz


Arun Milcarz, prawdziwe imię i nazwisko Arkadiusz Milcarz, to polski twórca, którego działalność obejmuje różne dziedziny sztuki i mediów.

Urodził się 4 kwietnia 1972 roku w Grudziądzu, a jego pasja do podróży oraz dziennikarstwa wpłynęła na jego twórczość literacką.

Jako pisarz, Arun Milcarz zyskał uznanie dzięki swoim unikalnym spojrzeniom na świat, które łączy z odważnym podejściem do dziennikarstwa i sztuki.

Działalność

W latach 90. Arun Milcarz był częścią zespołu punkrockowego Alchemik Sendivius, co znacząco wpłynęło na jego artystyczną drogę. Poza muzyką, jego pasją stały się podróże, które zaprowadziły go do wielu egzotycznych miejsc, takich jak Ekwador, Indonezja, Papua-Nowa Gwinea, Mongolia, Czady, Syberia oraz Madagaskar. Interesującym doświadczeniem była również jego przygoda z podróżą autostopem z RPA do Libii, która z pewnością wzbogaciła jego perspektywy i inspiracje.

Milcarz jest także utalentowanym twórcą filmów dokumentalnych. Wśród jego znanych dzieł znajdują się tytuły takie jak Yage, Equador12/12, Rejs na Kongo, Bair Batar – ktoś to musi robić, Tibiarze, a także Europa ma zegarki – Afryka ma czas. Filmy te były emitowane przez różnorodne stacje telewizyjne, w tym TVP1, TVN oraz 4fun.tv.

Również jego pisarskie osiągnięcia są godne uwagi. Publikował artykuły w takich mediach, jak Extremium, Poznaj Świat, Gazeta Wyborcza oraz Kontynenty. Jego książka „Czad. W poszukiwaniu straconego…” przyciągnęła uwagę czytelników i wpisała się w nurty literackie związane z podróżami.

Od 2011 roku Milcarz prowadzi autorski program Kabaret Podróżniczy, który łączy elementy humoru z opowieściami o podróżach. Dodatkowo, od 2016 roku współorganizuje Ogólnopolski Przegląd Opowieści z Podróży „Dzikie Historie”, odbywający się w Zatorze, co stanowi platformę dla miłośników opowieści z różnych zakątków świata.

Nagrody i wyróżnienia

Arun Milcarz jest uznawanym twórcą, który zdobył wiele prestiżowych nagród w swoim życiu zawodowym.

W 2004 roku otrzymał wyróżnienie w postaci Kolosów, które są nagrodą uznawaną w środowisku podróżniczym.

Następnie, w 2009 roku, stał się laureatem głównej nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Scenarzystów INTERSCENARIO we Wrocławiu, dzięki scenariuszowi etno-psycho-thrillera pt. Agung, który napisał wspólnie z Pawłem Ferdkiem.

W 2017 roku jego talent został doceniony po raz kolejny, kiedy to otrzymał Nagrodę Magellana za najlepszą książkę reportażową.

Publikacje

Arun Milcarz jest autorem wielu interesujących dzieł literackich. Jedną z jego najbardziej znanych publikacji jest:

  • Czad. W poszukiwaniu straconego…, wydana przez Wydawnictwo Dygresje w Poznaniu w 2016 roku, ISBN 978-83-63768-18-8.

Przypisy

  1. Znamy laureatów Nagród Magellana! [online] [dostęp 07.07.2017 r.]
  2. a b c d Arun Milcarz – o mnie. arun.pl. [dostęp 06.05.2017 r.]
  3. Kolosy – podróże. [dostęp 05.05.2017 r.]
  4. Wirtualna Polska rozpoczyna współpracę z Kontynentami. wp.pl. [dostęp 06.05.2017 r.]
  5. Czad. W poszukiwaniu straconego.... lubimyczytac.pl. [dostęp 06.05.2017 r.]
  6. Strona autora na portalu Facebook. [dostęp 03.05.2017 r.]
  7. Strona autora na portalu lubimyczytac.pl. lubimyczytac.pl. [dostęp 03.05.2017 r.]
  8. Zakończył się festiwal scenarzystów Interscenario. filmweb.pl. [dostęp 05.05.2017 r.]

Oceń: Arun Milcarz

Średnia ocena:4.87 Liczba ocen:23